zmieniamy upsy

w dobrą zabawę

Poznaj przepisy na zabawy z niespodzianką!

MINI PIZZE NA DUŻY GŁÓD

Oceń przepis:
Dla dziecka w wieku:

MINI PIZZE NA DUŻY GŁÓD

Oceń przepis:
Dla dziecka w wieku:

Składniki:

  • ciasto (3 szklanki mąki pszennej, 3 łyżki oliwy, 1 łyżeczka cukru, 25 g świeżych drożdży, pół łyżeczki soli, 200 ml wody)
  • dodatki: sos pomidorowy, żółty ser (np. mozzarella), szynka drobiowa, papryka, oliwki, ananas
  • miseczki na dodatki
  • foremki do piasku (najlepiej jeśli jeszcze nie były używane. Jeśli były już w użyciu, wyparz je dokładnie, żeby usunąć wszystkie bakterie i zarazki.)
  • ręcznik papierowy Mola Extra Strong

Wykonanie:

Wszystkie dzieci kochają pizzę. A gdyby okazało się, że ma ona jeszcze kształt żółwia albo gwiazdki? Pełnia szczęścia! Żeby ją osiągnąć wystarczy stary przepis i nowy pomysł. Zagnieć wszystkie składniki na ciasto i odstaw do wyrośnięcia. Kiedy podwoi swoją objętość rozwałkuj je na blacie i poproś dziecko, żeby powycinało kształty foremkami do piasku. Mini-pizze ułóżcie na blasze na papierze do pieczenia i posmarujcie każdą z nich sosem pomidorowym.

Teraz czas na dekorowanie. Niech dziecko wybierze swoje ulubione smakołyki i ułoży je na cieście w sposób, na jaki ma ochotę. Całość posypcie serem i odczekajcie 15 minut, aż ciasto jeszcze trochę urośnie. Po tym czasie wstawcie blachę do piekarnika rozgrzanego do 200°C na kolejny kwadrans. Smacznego!

Niespodzianki:

Podczas wyrabiania ciasta i wycinania foremkowych kształtów mąka sypie się gęsto. Sos pomidorowy też z pewnością zostawi mnóstwo śladów. Wszystkie, nawet zaschnięte plamy z sosu lub ciasta, zetrzesz bez problemu za pomocą kilku listków zwilżonego i baaardzo wytrzymałego ręcznika Mola Extra Strong.