zmieniamy upsy

w dobrą zabawę

Poznaj przepisy na zabawy z niespodzianką!

LATO NA PARAPECIE

Oceń przepis:
Dla dziecka w wieku:

LATO NA PARAPECIE

Oceń przepis:
Dla dziecka w wieku:

Składniki:

  • małe doniczki albo plastikowe pojemniczki po jogurcie
  • nasiona ziół
  • ziemia
  • plastikowe butelki o pojemności 1,5 lub 0,7 litra (tyle ile doniczek)
  • ostry nożyk lub nożyczki
  • ręcznik Mola Extra Strong

Wykonanie:

Założenie z dzieckiem domowego ogródka na parapecie nie jest trudne. W dodatku to dobry sposób na naukę cierpliwości i odpowiedzialności. Zacznijcie od przygotowania doniczek. Do wysokości ¼ każdej doniczki wsypcie kupioną w sklepie ziemię ogrodniczą (dostępna również w małych opakowaniach). Do każdej doniczki wrzućcie po kilkanaście nasion wybranych ziół. Nasiona przykryjcie cienką warstwą ziemi i podlejcie niewielką ilością wody. Następnie zróbcie mini szklarnie z plastikowych butelek.

Za pomocą noża odetnijcie górne część butelek (około 1/3 całej wysokości) i poproś dziecko, aby przykryło nimi doniczki. Butelki powinny być odkręcone, aby kiełkujące roślinki mogły oddychać. Potem wystarczy postawić doniczki w nasłonecznionym miejscu i podlewać nasionka, aż wykiełkują. Kiedy nasiona zmienią się już w małe rośliny, zdejmijcie z nich osłonki, regularnie podlewajcie i… już po kilkunastu dniach, cieszcie się smakiem własnych, domowych ziół.

Niespodzianki:

Rozsypana ziemia na kuchennym blacie? Zgarnij ją z blatu za pomocą ręcznika Mola Extra Strong. Potem zwilż jeszcze kilka listków i wytrzyj nimi blat do czysta.