zmieniamy upsy

w dobrą zabawę

Poznaj przepisy na zabawy z niespodzianką!

GIGA BAŃKI

Oceń przepis:
Dla dziecka w wieku:

GIGA BAŃKI

Oceń przepis:
Dla dziecka w wieku:

Składniki:

  • miska z wodą
  • płyn do mycia naczyń
  • ewentualnie gliceryna (do kupienia w aptece)
  • dwa patyki
  • niezbyt gruby sznurek
  • ręcznik Mola Ultra Chłonne Maxi Dłuuugie

Wykonanie:

Bańki mydlane w wersji XXL to zabawa, którą pokochają wszyscy – od maluchów do najstarszych domowników. Przepis na nie jest zaskakująco prosty, ale dobrze znać kilka tajemnic, które zagwarantują, że bańki mydlane będą naprawdę duuuże. Aby wykonać płyn do robienia baniek zmieszajcie w misce płyn do naczyń z wodą w proporcjach 1:10. Do mieszanki dodajcie kilka kropli gliceryny. Dzięki niej bańki będą trwalsze i bardziej kolorowe.

Do dwóch patyczków przymocujcie dwa kawałki sznurka o różnej długości w taki sposób, aby sznurki zwisające luźno między trzymanymi równolegle patyczkami tworzyły dwie litery U. Tak przygotowany płyn i narzędzie to podstawa. Zamoczcie sznurki w misce i twórzcie magiczne bańki wykonując szerokie zamachy ramionami. Żeby osiągnąć prawdziwy „bańkowy sukces” niezbędne będzie oczywiście Wasze zaangażowanie, energia i dobry humor.

Niespodzianki:

Im bardziej udana będzie Wasza zabawa z bańkami, tym więcej zostanie po niej mokrych plam i śladów na podłodze. Nie przejmujcie się! Każdy plusk i każdą mokrą plamę w kilka chwil zetrzecie ręcznikiem Mola Ultra Chłonne, który szybko wchłania nawet duże ilości płynów.