W TROSCE O HIGIENĘ GARŚĆ NIEZAWODNYCH RAD.

Sprawdź nasze sposoby na czystość i bezpieczeństwo!

HIGIENA OD KUCHNI

HIGIENA OD KUCHNI

Kuchnia to serce domu. Kochamy w niej przebywać, bo jest rodzinnym miejscem spotkań, odkryć kulinarnych i przyjemności. Zyskaliśmy świadomość, jak ważne jest utrzymanie jej w czystości, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim domownikom.

Weźmy pod lupę niezbędniki kuchenne, którym warto przyjrzeć się z bliska.

GĄBKA KUCHENNA

Może być świetnym pomocnikiem, ale i siedliskiem bakterii. W ciągu dnia używamy jej wiele razy, co powoduje, że stale pozostaje wilgotna, a na jej powierzchni znajdują się resztki jedzenia. Takie środowisko sprzyja rozwojowi drobnoustrojów. Dla higieny i bezpieczeństwa postaraj się wymieniać gąbkę częściej i nie używać jednej do wszystkiego.

DOBRA RADA: Aby wyczyścić płytę kuchenną, blat lub deskę do krojenia, używaj ręczników papierowych, które w połączeniu z wodą i odpowiednim detergentem świetnie rozprawiają się z brudem i osuszą niemal każdą powierzchnię.
RĘCZNICZKI I ŚCIERKI DO RĄK

podobnie jak gąbka przy zlewie, tak i one są w kuchni rozchwytywane. Oto kolejne rzeczy, na których uwielbiają osadzać się bakterie.Co ważne, nie używajmy tych samych ściereczek do wycierania naczyń i rąk! Niby oczywiste, a jednak to najczęstszy błąd w naszych domach.

WSKAZÓWKA: Częste pranie ręczników może być uciążliwe, dlatego warto pomyśleć o zastąpieniu ich papierowymi ręcznikami jednorazowymi, które idealnie nadają się do wycierania rąk, a także do polerowania naczyń i sztućców. Spróbuj - dla higieny i bezpieczeństwa Twojego oraz Twoich bliskich.