W TROSCE O HIGIENĘ GARŚĆ NIEZAWODNYCH RAD.

Sprawdź nasze sposoby na czystość i bezpieczeństwo!

CZYSTOŚĆ W MAŁYM PALCU

CZYSTOŚĆ W MAŁYM PALCU

Regularne czyszczenie i dezynfekowanie powierzchni stało się nieodłącznym elementem codzienności. Pomyślmy, czego nasze dłonie dotykają wręcz nieustannie.

Przyjrzyjmy się sprzętom, których używamy w ciągu dnia i zadbajmy o higienę oraz bezpieczeństwo korzystania z nich.

KLAWIATURA KOMPUTERA

Wiele osób nie zwraca uwagi, na to, aby regularnie czyścić klawiaturę swojego komputera. Z jednej strony powinniśmy to robić w trosce o sam sprzęt, a z drugiej – dla bezpieczeństwa naszego i innych użytkowników. Pod przyciski klawiatury dostają się okruszki jedzenia, pył, kurz, zanieczyszczenia, które wiążą wilgoć i tworzą idealne środowisko do namnażania się drobnoustrojów.

WSKAZÓWKA: Ustaw sobie przypomnienie o stałej porze w ciągu dnia, zrób wtedy sobie minutę przerwy i starannie wyczyść klawiaturę. Użyj do tego odpowiedniego, rekomendowanego środka czyszczącego i dokładnie osusz powierzchnię za pomocą ręcznika papierowego, aż będzie całkowicie sucha.
SMARTFON

W dobie dotykowych ekranów pamiętaj o dezynfekowaniupowierzchni smartfonów – zarówno ekranów, jak i obudowy, a także etui, jeśli z niego korzystasz.

WSKAZÓWKA: Użyj specjalnego środka do czyszczenia smartfonów i ich ekranów, po czym wytrzyj powierzchnię ręcznikiem papierowym. Nie dość, że będzie higienicznie, to unikniesz smug i zyskasz lśniącą powierzchnię.